Podręczniki do języka polskiego

Jeśli nie wiesz jaki podręcznik do języka polskiego, będzie dla ciebie odpowiedni, to w poniższym wpisie znajdują się świetne Podręczniki z Taniej Książki z tego przedmiotu, przystępne dla każdego, z którym uczeń może zdać spokojnie maturę.

Oblicza epok 1.2. Język polski. Podręcznik. Klasa 1. Część 2. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony- Adam Kalbarczyk

Podręcznik do języka polskiego “Oblicza epoki 1.2.” został stworzony przez najlepszych specjalistów z dziedziny języka polskiego: Adama Kalbarczyka, Dariusza Chemperka, oraz Dariusza Trześniowskiego, i jest zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji. W podręczniku tym znajdują się trzy epoki literackie- renesans, barok i oświecenie, każda z epok jest podzielona chronologicznie, i zawiera w sobie informacje literacko-historyczne, z tekstami źródłowymi, wybranymi tekstami z lektur, obrazy, charakterystyczne dla danej epoki, środki stylistyczne, biografie znanych autorów, i tabele z najważniejszymi datami z literatury, i historii. Każdy wybrany tekst literacki, został specjalnie dobrany tak, aby pokazać sedno omawianej epoki. Dodatkowo są one opatrzone wskazówkami, na co trzeba zwrócić uwagę w tekście, i zadaniami, co ułatwi zrozumieć, co autor miał na myśli.

Sztuka wyrazu 1. Część 2. Renesans, barok, oświecenie. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony- Cecylia Ratajczak

Jest to kolejny podręcznik do języka polskiego, przeznaczony dla szkół ponadpodstawowych, liceum i technikum, wszystkie zawarte w nim treści są zgodne z podstawą programową, która obowiązuje od 2019 roku. Co wyróżnia ten podręcznik od innych, jest to, że posiada on szczegółowe rozwinięcie i omówienie wszystkich obowiązkowych lektur szkolnych, a także liczne zadania, które uczeń może wykonać sam, lub w klasie. Dodatkowo zawiera on wiele wzorów wypowiedzi ustnych i pisemnych, ze wskazówkami jak poprawnie je wykonać.

Podręczniki